Бронхоспазм: основні симптоми, причини та фактори ризику

Зазвичай м’язи, які оточують бронхи, дозволяють повітрю легко потрапляти до легень. Однак при таких станах як астма ці м’язи можуть скорочуватися і звужувати дихальні шляхи.
Читайте також: Кашель без температуры: в чем причина?
Цей стан називається бронхоспазмом і характеризується труднощами з диханням та задишкою.
Основні симптоми бронхоспазму
Бронхоспазм зазвичай виникає раптово. Він, як правило, викликає дискомфорт у грудях і труднощі з диханням. Найпоширенішим симптомом бронхоспазму є задишка. Іншими симптомами можуть бути кашель і хрипи при диханні.
Залежно від причини бронхоспазму, може спостерігатися надмірне вироблення слизу.
Основні причини бронхоспазму
Читайте також: Как быстро вылечить кашель? – 5 важных правил
Причиною бронхоспазму є запалення. Це запалення може бути спричинене астмою, бронхітом, емфіземою або іншими серйозними респіраторними проблемами.
- Астма – це запальне захворювання, що впливає на стан легенів. Алергічна астма є однією з найпоширеніших форм астми. При цьому стані бронхоспазм може бути спричинений реакцією на такі алергени, як рослини, лупа домашніх тварин і пил. Інші причини можуть включати вплив подразників, наприклад, забруднення повітря, сигаретний дим, запах побутового миючого засобу або дуже холодне повітря.
- Бронхіт, ХОЗЛ та емфізема: бронхіт є ще однією поширеною причиною бронхоспазму. Гострий бронхіт може розвиватися як ускладнення респіраторної інфекції або застуди. Це тимчасовий стан, який зазвичай лікується за допомогою медикаментозних засобів. Хронічний бронхіт є довгостроковою проблемою. Цей стан належить до хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), групи захворювань, що впливають на дихання людини. Емфізема – це ще одне захворювання, що характеризується пошкодженням або руйнуванням альвеолярних стінок. Це погіршує здатність легень наповнюватися повітрям.
Хто перебуває у групі ризику?
Ризик розвитку астми, основної причини бронхоспазмів, підвищується, якщо у людини є інший алергічний стан, наприклад, харчова алергія або екзема. Додатковим фактором ризику може бути спадковість.
Затяті курці також перебувають у групі підвищеного ризику. Пасивне куріння підвищує ризик розвитку цього стану. Частий вплив забрудненого повітря або хімічних речовин додатково підвищує ризик.
Потенційні ускладнення бронхоспазму
Читайте також: Кашель с приступами удушья: в чем причина?
Бронхіальні спазми обмежують здатність людини займатися спортом. Згодом це може вплинути на фізичну активність та повсякденну діяльність.
Серйозний бронхоспазм може призвести до зниження кількості кисню, що надходить до організму. Кисень необхідний для правильної роботи органів, а його дефіцит може стати причиною пошкодження органів і тканин.
Бронхоспазми, що посилюються, можуть бути ознакою погіршення основного стану.