Чи можна вилікувати бронхіальну астму?

На сьогоднішній день немає ніяких способів повністю вилікуватися від астми. Проте існують настільки ефективні методи лікування, що багато людей можуть контролювати свої симптоми повністю.
Читайте також: Бронхиальная астма у ребенка — что нужно знать маме
Люди з астмою мають дуже індивідуальні тригери та реакції на них. Деякі лікарі вважають, що насправді існує безліч різних видів астми, кожен з яких має свої причини, ризики та методи лікування.
Які ліки застосовуються?
Читайте також: Астматический бронхит: причины и группы риска
Лікування астми спрямоване на досягнення двох цілей: тривале контролювання стану і короткочасне полегшення його симптомів. Ось деякі з типів ліків, що застосовуються для лікування астми:
- Інгалятори: ці портативні пристрої допомагають доставити виміряну дозу ліків до легень. Деякі інгалятори містять кортикостероїди, які допомагають контролювати набряки і подразнення дихальних шляхів. Інші інгалятори містять швидкодіючі речовини, які швидко відкривають дихальні шляхи при виникненні нападу.
- Небулайзери: ці пристрої перетворюють рідкі ліки в пару, якою ви можете дихати. Препарати, що використовуються в небулайзерах, зменшують набряк і подразнення дихальних шляхів.
- Пероральні препарати: довгостроковий план лікування астми може включати застосування пероральних препаратів.
- Біопрепарати: ви можете робити ін’єкції один або два рази на місяць. Ці ліки також називають імуномодуляторами, бо вони зменшують кількість певних білих кров’яних клітин у вашій крові та знижують вашу чутливість до алергенів у навколишньому середовищі. Ці препарати, як правило, використовуються для лікування тяжких випадків астми.
Натуральні ліки, що застосовуються для лікування астми
Читайте також: Все, что вы должны знать о кашле: чем и какой кашель нужно лечить?
Слід пам’ятати про те, що натуральні засоби можуть застосовуватися тільки під наглядом лікаря та лише у поєднанні з основним планом лікування. Ніколи не припиняйте приймати ліки, приписані лікарем, без попередньої консультації.
- Чорний кмин: ця спеція використовується в якості лікарського засобу при астмі в аюрведі. Чорний кмин випускається у формі таблеток, порошку або ефірної олії.
- Кофеїн: кофеїн також є природними ліками від астми, тому що він пов’язаний з теофіліном, речовиною, що застосовується для розслаблення м’язів дихальних шляхів.
- Холін: холін є живильною речовиною, необхідною вашому організму для нормального функціонування. Деякі дослідження показали, що добавки холіну можуть зменшити запалення у людей з астмою, однак прийом занадто великої кількості холіну може викликати побічні ефекти. Холін випускається у вигляді таблеток і міститься в таких продуктах, як яловичина, куряча печінка, яйця, тріска, лосось, овочі і соєва олія.
- Пікногенол: це екстракт, видобутий з кори сосни, що росте у Франції. Зазвичай його приймають у вигляді капсул або таблеток. Хоча ще необхідні додаткові дослідження, одне з проведених досліджень показало, що пікногенол зменшує нічні пробудження, викликані алергічною астмою, і знижує необхідність прийому регулярних препаратів для лікування астми.
- Вітамін D: дослідження, проведене у Великобританії, показало, що одночасний прийом вітаміну D разом з ліками від астми знижує ризик розвитку нападів цього захворювання.