Вчені в режимі реального часу зафіксували, як імунна система бореться з бактеріями

Дослідницька група в Snyder Institute for Chronic Diseases в Cumming School of Medicine перша у світі знайшла спосіб записати як імунна система бореться з бактеріями, що впливають на альвеоли в легенях мишей в режимі реального часу.
Відкриття вже дало нові уявлення про роботу клітин імунної системи, які називаються альвеолярними макрофагами, які раніше вважали нерухомими. Наразі ж вчені спостерігали, як макрофаги працюють, «повзаючи» між альвеолярними просторами та навколо них у пошуках бактерій та вірусів.
Дослідники кажуть, що робота, яку виконують макрофаги, досить проста. Подумайте про готель, де номерів більше, ніж персоналу. Персонал використовує коридори для прибирання та наведення порядку. Усередині легень є коридор, який забезпечує простір між альвеолами. Макрофаги використовують цей простір для переміщення, щоб знищувати бактерії та віруси, що впливають на повітряні мішки.
Читайте також: Аспіраційна пневмонія: етіологія, клінічні прояви, методи терапії
“Ця робота є кульмінацією багаторічних досліджень вчених у всьому світі. Ми об’єднали все, комбінуючи та вдосконалюючи багато методів візуалізації”, – говорить Арпан Неупане, кандидат наук і автор дослідження. “Навіть шість років тому це було б неможливо”.
Можливість вивчати роботу макрофагів також дозволила виявити, як вони перестають рухатись і перестають виконувати свою важливу роботу.
“Ми знаємо, коли хтось бореться із серйозною інфекцією, особливо з респіраторним вірусом, таким як грип або COVID-19, у них часто розвивається вторинна інфекція, яка може призвести до смерті”, – пояснюють автори. “Завдяки цій новій техніці візуалізації ми змогли побачити, що відбувається з макрофагами під час цього процесу. Наступним кроком у нашому дослідженні є з’ясування того, чому макрофаги перестають рухатись, з метою розробки методів лікування, направлених на їх повторну активацію».